UA | RU
Контактна інформація
Київ

Як обрати ніж для риболовлі: поради та найкращі моделі | Civivi

У коробці зі снастями кожного рибалки є хоча б один ніж; той самий, яким ріжуть волосінь, готують підгодівлю та чистять рибу, а потім швидко витирають його об штанину до наступного використання. Чи під силу впоратися з цими завданнями звичайному EDC ножу? Цілком можливо. Проте чи буде він таким самим зручним і довговічним, як спеціалізована модель? Тут немає жодної гарантії.

Знайти найкращі ножі для рибалки — це мистецтво, схоже на підбір вудки та приманки. Від вибору матеріалу клинка до текстури руківʼя — кожна деталь має значення.

Щоб допомогти вам структурувати всі ключові характеристики та визначитися з підхожим інструментом, ми зібрали найважливішу інформацію про ножі для рибалки і зробили добірку популярних варіантів від бренду Civivi.

Ідеальний ніж для риболовлі: що врахувати при виборі

Для яких робіт потрібен рибальський ніж? Ось основний перелік завдань, для вирішення яких використовується інструмент найчастіше:

  • Розрізання волосіні. Волосінь заплуталася й треба швидко її перерізати, щоб не втратити улов? Гостре лезо розріже волосінь за одне проведення, позбавивши вас зайвого головного болю.
  • Підготовка підгодівлі. Рибалки зазвичай готують підгодівлю заздалегідь, але у випадку, якщо запасів виявилося недостатньо, у вас має бути можливість підготувати її на місці.
  • Заточування кілочків для вудки. Коли ви забули або втратили свої алюмінієві підставки для вудлища, дерев'яні кілочки є непоганою альтернативою, підготувати яку можна за допомогою клинка.
  • Чищення риби та обробка філе. Тонким лезом легко прибрати луску, обробити рибу та акуратно відокремити філе, і для цього необов'язково носити з собою додатковий філейний ніж.

Крім вузькопрофільних завдань, ніж для рибалки виконує функцію звичайного туристичного інструменту для другорядних цілей. Приготувати їжу на природі, відкрити консерву, нарізати гілки для розведення багаття — все це «під силу» клинку, універсальність якого неможливо переоцінити, коли ви знаходитесь вдалині від дому та можете покладатися лише на власні сили та вміння.

Як обрати ніж для риболовлі: основні характеристики

Міцний клинок і ергономічна конструкція — це основа основ, якій має відповідати будь-який різальний інструмент. Однак до рибальського ножа висуваються особливі вимоги щодо нержавіючих властивостей леза та чіпкості руківʼя, оскільки він регулярно використовується у вологому середовищі.

Нижче розглянемо головні фактори, які дозволять знайти першокласний ніж для рибальських завдань.

  • Нержавіючий клинок. Вибирайте лезо з нержавіючої сталі з високим вмістом хрому, який запобігатиме появі корозійних плям на металі в умовах постійного контакту з водою. Також дивіться на показник твердості клинка (HRC). Він повинен знаходитись у діапазоні 57-60 HRC. Така сталь демонструє оптимальну гнучкість і стійкість до пошкоджень.
  • Нековзне руківʼя. Ця частина конструкції може бути виготовлена з мікарти, склопластику G10 та мати прогумоване покриття. Тут важлива чіпкість матеріалу, щоб руківʼя надійно лежало в долоні без жодного натяку на ковзання у вологій руці. Приділіть окрему увагу формі руківʼя. На ньому не має бути гострих кутів, щоб інструмент не впивався в шкіру під час тривалої експлуатації.
  • Міцність конструкції. Ця вимога поширюється як на лезо, так і на руківʼя. Якщо це модель з фіксованим лезом, оптимальною буде конструкція Full Tang із повним хвостовиком, яка витримує навантаження будь-якої інтенсивності. Складаний ніж для риболовлі має комплектуватися простим запірним механізмом, як Liner або Frame lock, розрахованим на роботу середньої складності з навантаженням близько 90 кг.
  • Розмір та портативність. Для ловлі великої риби необхідний довгий і міцний ніж, а для річкового чи озерного лову підійде компактніший аналог, який можна сховати в кишені. Зручність у носінні також відіграє важливу роль: у фіксованому ножі за цей фактор відповідають піхви з можливістю кріплення на поясі, а в складаному — кліпса.

Під час вивчення асортименту рибальських ножів ви також зіткнетеся з вибором між лезом з прямим та серейторним заточуванням. Пряме лезо демонструє акуратне та швидке різання, а зубчаста кромка прискорює роботу з волокнистими матеріалами.

Якщо хочеться купити універсальний ніж, ми радимо вибирати між клинками з прямою або комбінованою кромкою, що поєднує корисні функції обох типів лез.

Найкращі ножі для риболовлі від Civivi

Бренд Civivi — це знак якості у ножовому світі, оскільки ножі з асортименту виготовляються виключно із сертифікованих матеріалів високого класу та постачаються з офіційною гарантією.

Ми розглянемо ТОП 3 рибальських ножів від Civivi, які точно заслуговують на місце у вашому арсеналі, хоч то риболовля у вихідний день, хоч багатоденна пригода в дикій природі.

Civivi Circulus

Модель має дві особливості: скелетонізоване руківʼя для зниження ваги до 29 г та мініатюрна конструкція завдовжки лише 126 мм. Але навіть всупереч компактності, цей ніж впорається з різною роботою завдяки нержавіючій сталі 10Cr15CoMoV з обробкою методом галтування, в результаті якої метал набуває матовості.

Клинком з прямим заточуванням легко перерізати волосінь, а тонке лезо підходить для потрошіння риби. Приємний бонус — можливість носити інструмент на кишені за допомогою піхв з кліпсою або на шиї (для цього набір доповнений металевим ланцюжком).

Civivi Stormridge

Це один з найяскравіших ножів для риболовлі в колекції Civivi. Крім округлого руківʼя з G10 з текстурою, що імітує натуральну деревину, модель виділяється клинком із жовтим покриттям, яке робить інструмент видимим на будь-якій поверхні, що є актуальним для експлуатації просто неба.

Лезо з преміальної сталі Nitro-V відрізняється високою опірністю корозії та пошкодженням у разі ударних навантажень. Для виконання силових робіт на обуху є подовжений упор для великого пальця для покращення контролю над інструментом під час різання.

Civivi Orthrus

Двостороннє заточування клинка з невеликим доповненням у вигляді злегка закругленої серейторної кромки полегшує використання ножа в роботі на різ та на укол. Водночас можна не перейматися за міцність леза і тонкого вістря, оскільки в конструкції застосована сталь Nitro-V, яка загартована до ±59 HRC.

Але найцікавіше — можливість міняти положення клинка. Його можна встановлювати горизонтально, як класичний ніж, або фіксувати в положенні 45° щодо руківʼя, трансформуючи модель у керамбіт, актуальний для завдання січних ударів.

Написати коментар
0
0