UA | RU
Контактна інформація
Київ

Топ-5 характеристик для вибору мисливського ножа | Civivi

Полювання — це мистецтво, а різальний інструмент є продовженням руки мисливця, від якого залежить успіх кінцевого результату. Але як вибрати ніж для полювання, котрий буде не просто гострим, а й функціональним для виконання завдань у польових умовах?

Бренд Civivi вже завоював репутацію виробника високоякісних ножів, що поєднують у собі сміливі дизайни, сучасні технології та преміальні матеріали. Однак попри якість інструментів, не кожен з них підходить для полювання.

Ми розглянемо 5 ключових характеристик, знання яких допоможе обрати ніж мисливський та подарує вам впевненість у своєму виборі.

Топ-5 важливих характеристик мисливських ножів

Досвідчені мисливці знають, що кожна поїздка на природу має шанс перетворитися на екстремальну пригоду. Тому до ножа для полювання висуваються аналогічні вимоги, що й до моделей для виживання:

  • Міцність;
  • Функціональність;
  • Зручність.

Ці фактори залежать від дрібних нюансів, які відрізняють просто хороший інструмент від незамінного. Що це за характеристики — розберемося далі.

Який ніж краще для полювання: ключові параметри

Перед вивченням характеристик слід визначитися зі способом носіння інструмента. Складаний ніж має комплектуватися кишеньковим затискачем, а фіксований — піхвами на пояс.

Враховуйте, що категорія «для полювання» є досить широкою та може включати туристичні й тактичні моделі, оскільки вони слугують єдиним цілям — витримувати високі навантаження та протистояти впливу зовнішніх факторів.

Тип конструкції: складана чи фіксована?

Кишеньковий складень гарний для різання невисокої складності. До того ж його можна носити на повсякденній основі, що робить його універсальним варіантом. Проте для складних робіт, наприклад, потрошіння туші та рубання гілок для багаття, вам не обійтися без фіксованого аналога, якому «під силу» великі навантаження.

Вибираючи фікс, віддавайте перевагу варіанту з повним хвостовиком (Full Tang). Це означає, що шматок металу, з якого складається лезо, проходить по всій довжині руківʼя, роблячи конструкцію практично «безсмертною».

Форма клинка: розбираємо основні профілі

Форма леза може обмежити або підвищити функціональність інструмента. Вивчаючи профілі, ви зіткнетеся з кількома найбільш популярними типами:

  • Drop point є настільки універсальною формою, наскільки це можливо. Вона має достатній запас міцності для роботи зі шкірою та кістками, а довга кромка гарантує рівне різання.
  • Clip point схожа на Drop point з відмінністю у вигляді тонкого вістря. З одного боку, це підвищує колючі якості, з іншого — вам потрібно бути обережними з високими навантаженнями, оскільки кінчик має обмежену зносостійкість.
  • Wharncliffe відрізняється подовженим лезом зі спадним обухом, що робить профіль ідеальним для точних різальних рухів та контрольованої роботи. Він корисний як для обробки туші, так і виконання дрібних завдань, що вимагають акуратного різання.

Також зустрічаються варіанти з вузькоспеціалізованими формами, як кукрі чи кинджал. Вибирайте ніж мисливський на основі основного пулу завдань, які ви виконуватиме за допомогою майбутнього придбання.

Сталь: який метал найкраще підходить для ножів?

Для експлуатації на природі підходить лише нержавіюча сталь, яка стійко витримує контакт з вологою. А те, яку марку вибрати, залежить від вашого бюджету.

Це може бути напівнержавіюча сталь D2, яка легко заточується та досить ефективно протистоїть корозії за умови регулярного догляду. Альтернатива — марки Sandvik шведського виробництва з витриманим балансом між ударною в'язкістю, простотою догляду та корозійною стійкістю.

На рівні вище знаходяться сталі Nitro-V, CPM-20CV та Bohler N690. Це преміальні марки, які витримують високі навантаження без сколів та надовго зберігають гостроту кромки.

Твердість леза: на що вона впливає?

Твердість сталі вимірюється за шкалою Роквелла (HRC). Чим вище цей показник, тим твердішим є метал. Твердість залежить від складу марки та термічної обробки: високий вміст вуглецю та якісне загартування дозволяють досягти високого показника HRC.

Важливо розуміти, що дуже висока твердість призводить до підвищеної крихкості леза. Ваше завдання — знайти «золоту середину» між показником твердості та гнучкістю клинка.

Оптимальний ніж для полювання повинен мати твердість в межах 58-61 HRC. Таке лезо залишається міцним і зберігає гостроту впродовж тривалого часу навіть під час роботи з особливо щільними матеріалами. Якщо показник є нижчим, то лезо швидше тупиться.

Руківʼя: ергономіка — ключ до зручності

Руківʼя окремих моделей ножів можуть мати дерев'яні накладки, що надають дизайну додаткової естетики. Проте для мисливського ножа таке доповнення несе більше шкоди, ніж користі, оскільки мокрі плашки з дерева ковзають у долоні, погіршуючи якість утримання.

Шукайте інструмент з руківʼям з цупкого матеріалу: мікарти, G10, карбону або гуми. І краще, якщо він буде забарвлений у яскравий колір, щоб виріб було добре видно у траві, на землі та на снігу.

Як вибрати найкращий ніж для полювання

Ніж для мисливця має відповідати 4 критеріям:

  • Конструкція, що витримує високі навантаження;
  • Універсальна форма клинка, яку просто гострити;
  • Клинок з нержавіючої сталі твердістю 58-61 HRC;
  • Руківʼя з текстурованого матеріалу.

Але це не все. Перед вами неминуче виникне ще один вибір: пряме або серейторне заточування. Вибір є однозначним — лише пряме, оскільки за цією кромкою легко доглядати й вона є універсальною у роботі.

Чому вибирають мисливські ножики від Civivi?

Civivi є дочірнім брендом компанії We Knife, яка за 20 років існування змогла наздогнати у впізнаваності концерни Benchmade та Spyderco. Секрет успіху — комплексний підхід до виробництва інструментів:

  • Залучення до розробок дизайнів топових майстрів з усього світу. Серед них Бен Петерсен, Остап Хель, Боб Терзуола та інші зірки ножового світу.
  • Використання сертифікованих марок сталей. Залежно від моделі бренд використовує такі сплави, як D2, Nitro-V, Sandvik, Bohler K110 тощо. Водночас ціна відрізняється доступністю. Наприклад, моделі зі сталі CPM 20 СМ дешевші майже у 2 рази порівняно з аналогічними виробами інших європейських та американських виробників.
  • Використання високоточного обладнання. Лазерне різання, комп'ютеризовані системи обробки та фрезерування гарантують, що ножі Civivi відповідають заявленим стандартам якості.

Скрупульозний метод створення інструментів також відзначається нагородами інструментів на ножових виставках: Civivi Orthrus отримав звання «Найінноваційніший дизайн» на Blade Show 2022 року, а Civivi Tamashii здобув перемогу в номінації «Найкращий тактичний ніж» на Blade Show 2021.

Написати коментар
0
0